Ho Ho Ho ho ho……

Mikołajki

Wczoraj w godzinach popołudniowych w naszym ośrodku odbyły się Mikołajki dla Dzieci z Niepełnosprawnością, pod patronatem Pana Burmistrza Marka Kołodziejczyka.

W trakcie zajęć terapeutycznych w każdej sali zajęciowej, Podopieczni ŚDS przy wsparciu instruktorów zajęli się organizacją Mikołajkowej Imprezy; aranżacją sali by była wygodna i bezpieczna, przygotowaniem słodkiego poczęstunku oraz nieustanną ” burza mózgów” w dopracowywaniu zajęć oraz zabaw integracyjnych, które wczoraj zrealizowaliśmy.

MIKOŁAJKI to święto zawarte w naszej tradycji – już w XVIII wieku dzieci otrzymywały różne drobiazgi – złocone jabłka, pierniczki, wczoraj wszyscy zebrani posiadali możliwość stworzenia przepięknej kartki bożonarodzeniowej i świątecznego pierniczka, stworzenia własnej torby prezentowej, zabawy farbami plakatowymi, oraz z magicznymi ” kulkami śniegu” po możliwość relaksacji i chwili oddechu w Sali Doświadczania Świata. Ponadto masa zabaw i atrakcji- animacji kulturowej malowanie twarzy, słodka wata cukrowa a wszystko to przy wsparciu uczestników gospodarzy dnia. Zwieńczeniem spotkania było oczywiście wizyta wyczekiwanego i przywitanego gromkimi brawami Świętego Mikołaja, który dla każdego dziecka przygotował piękny prezent. Dzieci i Rodzice również przygotowali się na spotkanie z Mikołajem obsypując Go podarunkami, wierszykami a nawet piosenkami.

Wspaniały czas z Mikołajem, aż trudno było nam się rozstać….na szczęście Mikołaj zawsze znajduje drogę do wszystkich Dzieci:) W Mikołajkowym spotkaniu nie zabrakło wspólnych zabaw, które wywoływały uśmiech na twarzach wszystkich zebranych:)