Gala Społecznika Roku 2019

21-go Listopada już od wielu lat, wszyscy pracownicy służb socjalnych obchodzą swoje święto. Dzień Pracownika Socjalnego jest swoistym wyróżnieniem osób czynnie zaangażowanych w działania prospołeczne, poprzez akcentację społecznego znaczenia zadań wykonywanych dla dobra innego człowieka. Dzień ten wskazuje jak ważną a często niedocenianą rolę pełnią osoby pomagające innym potrzebującym.

W dniu 18-sty listopada już po raz osiemnasty odbyła się Gala Społecznika Roku w Gorzowie Wielkopolskim pod hasłem „ Człowiek”.

W tegorocznej edycji i nasz ośrodek dołączył swoją „małą cegiełkę” w postaci symbolicznych upominków.

Upominki przygotowane w trakcie treningów, to najpiękniejsza forma podziękowania jakim obdarzyć może człowiek człowieka. Poświęcając swój czas, wkładając moc pozytywnych emocji a co najważniejsze współpracując na rzecz osób, które na co dzień poświęcają się dla dobra innych. Przygotowanie upominków było wyzwaniem, naszym małym egzaminem z poziomu naszej współpracy, ta chwilowa manufaktura zdała na celująco.

Obróbka wstępna, etap planowania
Obróbka drewna
Każda element dzięki kilkukrotnej obróbce otrzymał swój niepowtarzalny charakter
Kolejny element dzieła
Składanie w spójną całość
Kokardka i już możemy pięknie zapakować

Tak jak na co dzień trudzą i starają się Pracownicy Socjalni jako spolegliwi pomocnicy, którzy według etyki niezależnej Profesora Kotarbińskiego, oznaczają każdego, kto czuje się wezwany do usuwania cierpienia i okrucieństwa w świecie, często wiele czasu poświęcają na zdobywanie wiedzy wszechstronnej aby pomoc była jak najbardziej trafna.

Tak i Nasi podopieczni zaangażowani, pełni chęci z ogromną estetyką podjęli się realizacji własnej interpretacji „Podziękowania” za okazywane dobro.