Dzień Godności

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1992 roku, której celem jest przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne. Dzień Godności jest wspaniałą okazją do zwiększenia świadomości na temat korzyści płynących z integracji ze społeczeństwem osób niepełnosprawnych w różnych aspektach życia społecznego.

Dzień jest również okazją do zaprezentowania własnych pomysłów, układów choreograficznych oraz wszelkich efektów działań realizowanych w ciągu całego roku. Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością podzielone zostały na dwa etapy część artystyczną-oficjalną gdzie, każdy z obecnych Ośrodków zabierał nas w magiczną podróż ukazując potencjał grupy od tańca hiszpańskiego poprzez poezję aż po spektakl pod tytułem ” Jestem”, ukazując nam metaforyczne interpretacje człowieczeństwa:)

Następnie udaliśmy się do Naszego Ośrodka gdzie wspólnie spędziliśmy czas umilony muzyką, zajęciami poruszającymi aktywne współdziałanie oraz możliwością kreowania własnych pomysłów artystycznych.

Serdecznie Dziękujemy Zaproszonym Gościom jak i wszystkim Bohaterom Dnia. 🙂