FERIE ZIMOWE 2018

WARSZTATY INTEGRACYJNE- FERIE ZIMOWE 2018

Po raz kolejny Nasz Ośrodek zrealizował warsztaty integracyjne Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i dzieci z Bieganowa w trakcie ferii zimowych 2018.

Wspólna zabawa i współpraca przez cały tydzień towarzyszyła nam w trakcie tygodnia integracji. Wykonywaliśmy wiele czynności wymagających skupienie uwagi, sprawdzaliśmy szybkość swoich reakcji, daliśmy upust naszej kreatywności w trakcie rożnych prac plastycznych aż po wspólne sprzątania stanowisk pracy narzędzi i materiałów wykorzystywanych w rękodziełach, a raczej”pola bitewnego” po całodziennej twórczej aktywności:)

Przez cały tydzień gwar i śmiech w rytmie muzyki, tańczyliśmy Macarenę, Boogie-Woogie, Chocolate choco-choco oraz śpiewaliśmy przeróżne przeboje wspólnie lub jako karaoke.

Nie obyło się również od zadań i zabaw sprawnościowych gdzie każdy mógł się popisać swoimi zdolnościami lub odkryć coś zupełnie nowego.

Akurat w tygodniu integracji przypadły Walentynki gdzie dla kultywowania tradycji stworzyliśmy przepiękne kartki dla osób, które po prostu lubimy i polubiliśmy:)

Życząc sobie prawdziwych przyjaźni w życiu.

Choć pogoda śniegiem nas nie uraczyła to i tak było bardzo wesoło a jak to z Dziećmi, mamy w pełni naładowane akumulatory pozytywnej energii.  Wspólne przebywanie to wspaniała okazja do poznania się: dla Dzieci poznanie zjawiska niepełnosprawności- eliminacja strachu przed innością a dla Naszych Podopiecznych kontakt ze zdrowymi osobami inne spojrzenie na otaczający świat,  jesteśmy Dumni z Naszych Podopiecznych gdyż bardzo dobrze odnaleźli się w innym otoczeniu stosując zasady kultury oraz bezpieczeństwa:)

Za wspólną aktywność dziękują organizatorzy ŚDS oraz Rada Sołecka z Bieganowa

 

Do miłego zobaczenia:)